5 KM (HALK KOŞUSU)


Yarış Günü ve Saati:16 Aralık 2018 11:30

Yaş Sınırı: 5 km (Halk Koşusu) koşusunda yaş sınırı aranmamaktadır.

Başvuru Tarihi: 13 Aralık 2018 tarihine kadar internet sitemizden başvuru yapılabilmektedir.14-15 Aralık tarihlerinde Mersin Forum AVM'de yapılacak fuar alanına gelerek kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt ve Yarış Paketi Bedeli: 5 km (Halk Koşusu) ücretsizdir.


Yarış Kuralları: Uluslararası Mersin Maratonu IAAF kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir.

Yarış ve Koşu Güzergah Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleşecektir.

Katılımcılara Sunulacak Hizmetler: Katılımcılara hatıra madalyası ve t-shirt verilecektir.


Başlangıç Dizilişi: Her koşu başlangıcından 15 dakika önce koşucular nizami göğüs numaraları ile başlama noktasındaki yerlerini alacaklardır.

Göğüs Numarası: Göğüs numarası fuar alanında verilecektir. Göğüs numarası değiştirilmeksizin ve iyi görülecek şekilde koşu trikosunun ön tarafında taşınmak zorundadır.

Koşu Güzergahı Maraton güzergahı IAAF kurallarına (Jones Counter) göre ölçülmüş ve kabul edilmiştir.

Güzergah Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilecektir.

Mesuliyet ve Sigorta: Yarışmalara katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizasyon Komitesi her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul eder.

Uyarılar: Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için sitemizi yeniden ziyaret ediniz.