42.195 KM KOŞUSU/MARATON


42 km koşusu Forum Alışveriş Merkezi’nden başlıyor. Tulumba Köprüsü istikametinde ilerleyen parkur, Hilton Kavşağı’ndan sağa dönerek Adnan Menderes Bulvarı boyunca devam eder. Babil Kavşağı’ndan Viranşehir’e dönen koşucular, Miş Miş Kuruyemiş ’den sola dönerek Jasmin Court Otel’in önünden Soli Pompei sütunlarının önüne doğru devam eder. Sahil Restoran’ın karşı sokağından devam eden parkur Cengiz Topel Caddesinden Adnan Menderes Bulvarı Üzerine çıkıp sahil şeridi boyunca giderek, Ahmet Taner Kışlalı Köprüsü’ne ulaşır.
Serbest bölgeye doğru yönelen parkur otobana çıkan ilk döner kavşağın iç kısmından u dönüşü yapılarak Ahmet Taner Kışlalı köprüsünden IMP’ye doğru devam eder. İstasyona ulaşan parkur döner kavşaktan dönüş yaparak eski adliye önünden geçip İsmet İnönü Bulvarını takip eder.
İsmet İnönü Bulvarını takip eder. Hilton kavşağından yukarı eski güleryüz kavşağına doğru devam eden parkur, demokrasi kavşağının üzerinden geçilerek Mersin emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu mevkiden u dönüşü yapılıp eski güleryüz kavşağına doğru devam eder.
1. Caddeye ulaşan parkur Forum Alışveriş Merkezi’n de yer alan bitiş noktasında son bulur.


Yarış Günü ve Saati: 16 Aralık 2018 09:00

Yaş Sınırı: 16 Aralık 2018 tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

Başvuru Tarihi: 13 Aralık 2018 tarihine kadar internet sitemizden başvuru yapılabilmektedir. (Yarış kontenjanının erken dolması durumunda son kayıt tarihi öne alınacaktır.)

Kayıt ve Yarış Paketi Bedeli:Koşuculardan kayıt bedeli olarak 50 TL olacaktır.Bu bedel fuar alanında kayıt olacaklar için 60 TL olacaktır.(Önkayıt yaptırıp ücretini ödemeyenler dahil)

Kayıt Onayı: Kayıt formununun doldurulup, ön kayıt işleminin gerçekleşmesinden sonra kaydınızın tamamlanması için ödeme sayfasına giderek ödeme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra kayıt sorgula sayfasına giderek göğüs numaranızı ve kayıt durumunuzu teyit ediniz.

Yarış Kuralları: Uluslararası Mersin Maratonu IAAF kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir.

Yarış ve Koşu Güzergah Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleşecektir.

Takım Tasnifi: Her kulüpten 1 takım olmak üzere takımlar 5 kişiden oluşur. Takım derecelendirmesi için 5 kişi içinde en iyi 3 kişinin aldığı derecelerin toplamı ile takım puanı hesaplanır. Takım listelerinin, Maraton Fuarı’nda yapılacak olan Makarna Partisi'nde çip ekibine teslim edilmesi gerekmektedir.

Su ve Sünger İstasyonları: 5. kilometreden itibaren parkur boyunca her 5 km’de bir su ve sünger istasyonu yer almaktadır. İstasyonlarda su, kesme şeker, limon ve sporcuların Maraton Fuarı’nda teslim ettiği özel içecekler bulunur.

Not: Teknik toplantıda gerek görülmesi durumunda daha fazla su istasyonu sağlanacaktır.

Kişisel Eşyalar: Koşucular kişisel eşyalarını maraton start noktasının 50 m. ilerisinde hazır bekleyecek olan eşya otobüslerine bırakabilir. Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilmektedir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş saymaktadır.

Katılımcılara Sunulacak Hizmetler: Katılımcılara madalya, t-shirt, çanta ve şapka, dereceye giren atletlere madalya ve para ödülü verilecektir.

Sunulacak Hizmetler;
• Makarna Partisi
• Koşu güzergâhında ihtiyaç noktaları
• Güzergah boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri
• Tek kullanımlık çiplerle tasnif
• Bitiş noktasında meyve ve içecek

Not: Madalya yarışmayı belirlenen zaman aralığı içinde tamamlayan kişilere verilecektir. Yarışma öncesi t-shirt,çanta,çip ve göğüs numarası dağıtılacaktır.

Başlangıç Dizilişi: Her koşu başlangıcından 15 dakika önce koşucular nizami göğüs numaraları ile başlama noktasındaki yerlerini alacaklardır.

Göğüs Numarası: Göğüs numarası fuar alanında verilecektir. Göğüs numarası değiştirilmeksizin ve iyi görülecek şekilde koşu trikosunun ön tarafında taşınmak zorundadır ve başka kişilere verilemez. Resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi, reklam baskısının bükülmesi, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.

Göğüs Numarası Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Güzergahta ve bitiş noktasında video kaydı, tasnif ölçümü ve listeler ile yapılacaktır.

Koşu Güzergahı Maraton güzergahı IAAF kurallarına (Jones Counter) göre ölçülmüş ve kabul edilmiştir.

Güzergah Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilecektir.

Soyunma Kabini: Kıyafet değiştirme hizmeti start noktasında verilecektir.

Zaman Sınırı: Koşucular için zaman sınırı 5 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımda koşmaya devam edebilir.

Makarna Partisi: Maraton Fuarı’nda gerçekleştirilecektir.

Mesuliyet ve Sigorta: Yarışmalara katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizasyon Komitesi her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul eder.

Sonuç ListeleriBelirlenen tarihte internet sitemizde yayınlanacaktır.

Sağlık Hizmetleri: Parkur boyunca ilk yardım gerektiren durumlara anında müdahale etmek amacıyla ambulanslar ve sağlık personelleri görev yapacaktır. Parkur start noktasında acil durumlara müdahale edilebilmesi için sağlık çadırı bulunacaktır.

Tuvaletler: Start ve Finish noktasında kadın ve erkek portatif tuvaletleri hazır bulunacaktır.

Uyarılar: Kayıt formunu doldurarak ödeme yaptıktan sonra 15 km ya da 5 km koşularına geçiş yapılamayacağı için seçiminizi dikkatli yapmalısınız. Hiçbir sebeple kayıt iptali yapılamamaktadır.

Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için sitemizi yeniden ziyaret ediniz.